Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Синдром бідності: що це таке та як розпізнати

Опубліковано

Не жили заможно, нічого і починати. Часто чули цю фразу? А може й самі, листаючи стрічку в соцмережах, де ваші знайомі відпочивають чи скуповуються в дорогих бутиках, думаєте звідки у них стільки грошей? Чому я тяжко працюю, але дозволити собі купити цю банку ікри не можу? 

Психологи називають це синдромом бідності, коли людина програмує себе на добровільні злидні. Більше того, для таких людей гроші – це щось страшне і недосяжне, а ті, хто живе у достатку – крадії та шахраї. 

Ми поспілкувались з двома психологами та розпитали, як проявляється такий синдом та як його позбутись. 

Марія Жиган

Психолог, бізнес-тренер, коуч креативності

Катерина Гольцберг

Дитячий і сімейний психолог, президент Професійної Асоціації дитячих аналітичних психологів

У чому сутність синдрому бідності

Психологи стверджують, що такий тип поведінки, як правило, дістався у спадок. Людина, яка виросла в сім’ї, де постійно економили і тряслись над тим, як дожити до зарплати схильна до того, що синдром бідності сформується і в неї. 

При чому, тут може бути два варіанти. Перший, коли це транслюється словами. “Гроші – це зло, а ми хороша сім’я і не крадемо”. І другий варіант, коли атмосфера каже сама за себе. Наприклад, батьки купують найдешевші продукти, йдуть зайві кілометри пішки, аби зекономити ті 10 гривень. Тут людина розуміє, що потрібно оберігати кожну копійку. 

Так, може скластись враження, що економити і копити на свою мрію – це добре. Але коли доходить справа до фанатизму в заощадженнях – це і є синдром бідності, який не дозволяє людині рухатись далі, а стопить її на місці. 

Такі люди недооцінюють себе, вважають себе не гідними тих грошей і оточують себе заборонами. Проте, ця бідність, насправді,  в голові, а не гаманці. Адже синдром бідності є у людей, які просто не вміють розпоряджатись своїми фінансами і зайвий час не напрягаються.

Інші ж, бояться показатись бідним, купують собі останні моделі айфонів в кредит, але ніколи не зізнаються, що рахують дні до зарплатні і щось їм не вистачає. Ви можете роками чекати виграшу в лотерею чи спадку від якоїсь самотньої родички, але по факту, обмежуєте себе у всьому. Ось це синдром бідності.

Може і в мене цей синдром? Як розпізнати?

Такі люди не виправдано вважають себе бідними та нещасними. Існує ряд причин, про які розповіли психологи, якими ж рисами володіє “хворий на бідність”. 

  • Фанатично економить. Такі люди постійно жаліють гроші, як на себе, так і на своїх близьких. Вони економлять на елементарних речах: їжі, одягу та, навіть, ліках. Накопичувати кошти і боятись витратити зайву копійку – це про них.
  • “Гроші – це зло”. У людини з синдромом бідності ця “хвороба” прослідковується і у її мові. Вона постійно говорить, що гроші просто так не дістаються, це погано. Людина в постійному напруженні  і весь час чекає якоїсь біди.
  • Шукає собі виправдання. Тема грошей для людини важка і вона вважає, що це щось особливе. Тому шукає виправдання, чому грошей немає. Наприклад, розказує, що головне розвиток духовний. Тут часто можна почути фразу “У мене немає грошей, але я хороша людина”. 
  • Постійно жаліється. Людина з синдромом бідності вважає себе жертвою та постійно ниє, що у нього немає грошей. А ще, вважає себе негідним грошей. На думку Марії, такі люди можуть відмовити собі навіть у зайвій порції смачної кави, вважаючи, що він не заслужив порадувати себе. 
  • Вважає, що гроші мають лише шахраї. Існує така думка, що “чесних” грошей не буває. Це також йде з дитинства, коли в сім’ї постійно транслюють, що у нашій країні гроші можна тільки вкрасти. Люди, які так вважають, сидять у своїй закритій коробці, не бачачи нічого навкруги. Сьогодні більшість заробляє реальні гроші завдяки своїм знанням, умінням та старанням, але синдром бідності заважає “хворим” бачити це.  
  • Боїться брати на себе відповідальність. “Краще буду працювати на “дядю”, ніж візьму на себе таку відповідальність”. Часто чуєте? Якщо у людини немає відповідальності, то будуть і проблеми з грошима. Тут такий попуск контролю, коли всі навколо відповідають за їх життя, крім них.
  • Заздрить іншим. Чому у нього є, а у мене немає. Вони можуть і не говорити прямо про свою заздрість, але ця жаба буде душити їх ночами. 
  • Висміює бідних. Ті, хто мають такий синдром, часто зневажають бідних і погано говорять про них. Це стосується тих, хто з бруду в люди. Вони бояться, щоб ніхто не подумав, що вони бідні і часто зневажливо відносяться до обслуговуючого персоналу.
  • Думає, що народився не в тій родині. “В моїх жилах не тече кров аристократа і мій батько не депутат, тому я буду бідувати все життя”. Так вважають ті, у кого зовсім немає бажання щось змінювати у своєму житті. Ну звісно, краще продовжувати жити в будинку з обдертими стінами і звинувачувати свій родовід. 

Як позбутись цього “недугу”?

З таким біднятським мисленням можна впоратись. Перше, що потрібно- це виявити, що з вами щось не так. Потрібно збагнути, що ви не такі бідні, яким здаєтесь. 

Перестаньте  трястись над кожною копійкою та не бійтесь витратити зайвого. Чашкою смачної кави, або смачною вечерею в ресторані можна себе побалувати. Не позбавляйтесь найменших задоволень.

Не заглядайте більше до сусіда, не порівнюйте себе з ним і не рахуйте його гроші. Краще докладіть зусиль і працюйте над собою: сходить на тренінг, запишіться на курси, або й зовсім змініть роботу.  Тоді точно будете знати і розуміти ціну грошам.

Важливо навчитись правильно зберігати свої гроші. Записуйте свій прибуток і витрати, тоді буде видно, куди що витрачається і куди рухається. Повірте – це дуже ефективно. 

Синдром бідності – це переконання, які обмежують людину і не дозволяють пускати гроші в життя. 

Важливо розібратись зі своїм оточенням. Потрібно працювати над своїми переконаннями, не боятись і в той же час не кланятись грошам. Найефективніший метод – звернення до психолога, бо він допоможе вам розібратись з вашою історією, звідки такий синдром оселився у вашій голові.

Головне знайте, що гроші – це не головне. А синдром бідності не у вашому гаманці,  а у вашій голові. 

Суспільство

В Україні запрацював проєкт з безоплатної вакцинації та чипування тварин

Опубліковано

Міжнародний фонд захисту тварин IFAW спільно з українською соціальною ініціативою Save Pets of Ukraine оголосили про запуск програми “Лапки в безпеці”. Ця програма спрямована на комплексну допомогу домашнім улюбленцям і створена з метою забезпечення їхньої безпеки та благополуччя.

Про це повідомляє ТиКиїв.

Про програму

Протягом програми “Лапки в безпеці”, що триватиме з 9 травня по 10 червня, власникам тварин пропонується безкоштовний пакет ветеринарних послуг. Цей пакет включає щеплення від сказу та інших інфекційних хвороб, а також процедуру чипування.

Читати також: На Пейзажній алеї знесли незаконну “церкву-МАФ” УПЦ МП

Не встановлено обмежень на кількість домашніх улюбленців, яких може вакцинувати один власник. Пріоритет в наданні послуг мають тварини внутрішньо переміщених українців.

Безплатно вакцинувати своїх улюбленців у Києві та Київській області можна за такими адресами:

  • “Ветпланета” — Київ, вул. Радистів, 23, тел. (067) 992-37-77;
  • Гостомельський притулок — Гостомель, вул. Свято-Покровська, 213, тел. (050) 597-89-31.

Лікарі приймають за попереднім записом. 

Нагадаємо, що український технологічний стартап отримав грант від USAID.

Також ми повідомляли, що в Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: zootovary

Читати далі

Суспільство

В Криму знищили два ворожих винищувача

Опубліковано

Під час широкомасштабної атаки, що відбулася з 14 на 15 травня в тимчасово окупованому Криму, було знищено два російські винищувачі МіГ-31.

Про це повідомляє Мілітарний.

Журналіст розслідувач The New York Times, Крістіан Тріберт, опублікував високоякісні фотографії наслідків атаки Збройних сил України на військовий аеродром Бельбек, що використовується російськими окупантами.

Читати також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

На супутникових знімках від компанії Maxar чітко видно руйнування бойових літаків, що дозволяє встановити точний тип знищених літальних апаратів. Важливо відзначити, що йдеться про винищувачі-перехоплювачі МіГ-31, які відрізняються від носіїв аеробалістичних ракет МіГ-31К. За допомогою представлених супутникових знімків стоянки літаків можна зробити висновок, що крім МіГ-31, був знищений принаймні один винищувач Су-27 або Су-35.

Також був поранений один МіГ-29. Ймовірно, інші російські літаки, які перебували на авіабазі, також зазнали певних пошкоджень.

Нагадаємо, що декілька серій відомого серіалу “Бріджертони” знімала українка.

Також ми нагадаємо, що у Дії нагадали, як при відключенні світла не залишитися без інтернету.

Фото: Maxar

Читати далі

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток

Опубліковано

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося на нашій фермі, повинно прожити своє життя до кінця і щасливо”, – каже власник ферми “Голока”, Валерій.

Історія Валерії

Привіт усім! Мене звати Валерій, я засновник ферми Голока. В перекладі з санскриту означає планета корів.

Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них для нас надзвичайно важлива. Ця ферма робилася власними коштами, власними руками. Мені допомагав син, допомагала дружина морально. Так помаленьку ми зробили те, що змогли.

Читати також: Лікарі поставили на ноги нерухомого хлопчика (ВІДЕО)

Переїзд в село на знайомство з приютом

Життя так склалося, що близько семи років тому ми з міста переїхали жити в село, де придбали велику ділянку землі.

Одна із моїх знайомих попросила їй допомогти доставити бичка новонародженого у приют під назвою Пхумі. Вона знаходиться в Миколаївській області. І фактично я можу сказати, що ця ферма стала для мене натхненням.

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких хоча б трохи цікавить життя курів, їхня доля, і тих, хто дійсно оболівають за те, що корови жили і помирали своєю смертю, а не на бійнях, відвідати цей приют.

Повномасштабне вторгнення

Взагалі по професії я будівельник, але з початком війни всі замовлення будівельні буквально зупинилися. І ця молочна справа дійсно стала для нас спасією.

На фермі в нас 4 корови. Ще не всі війні, але 50 літрів в день ми маємо молочка. Особливого молочка. Ми вибрали породу джерсей. Це дуже хороша порода, ви побачите їх. Це дуже цікаві, дуже характерні корови.

Також у нас є наша сироварня, місце, де відбувається магія під назвою виробництво сиру. Починаючи з молока, виробництво сиру може займати від кількох годин до півроку, до року. більше 15 одиниць молочної продукції.

Сюди входять не тільки сири, а й масло, маслогі, сметана, йогурт, молоко. Наші покупці загалом люди з усієї України. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого, некровавого молока. У священих писаннях неодноразово вказується на те, що причини війн на планеті відбуваються через те, що вбиваються тварини. І особливо важливою твариною на Землі вважається саме корова. Це стало для мене місією, це стало для мене основою мого життя.

Нагадаємо, що жінки, які заснували стартапи у сфері технологій можуть отримати грант: як взяти участь.

Також ми повідомляли, що український бренд створив колекцію благодійних вишиванок: яскраві фото військових жінок.

Читати далі